Metodické divadlo Honzy Petráše aktivizuje všechny děti, i ty stydlivější a bojácnější, které tak mohou vyniknout před ostatními.

Knížka pro děti

ZÁHADNÝ KLUK
6-ed7c2ea61e (1).jpg
Na knižní trh vstoupil Záhadný kluk. Tím rozhodně autor stejnojmenné knihy pro mládež Honza Petráš není. Divadelníka a příležitostného spisovatele znají děti takřka po celérepublice. Jeho představení nepostrádají humor, dětskou hravost ani hlubokou lidskou moudrost.
Otom se mohli přesvědčit letos v létě návštěvníci choltického zámku a pravidelně to potvrzují estrády či rozpustilá představení pro děti mateřských a základních škol. Píše básně, před časem vydal velice úspěšnou sbírku říkadel pro nejmenší čtenáře s ilustracemi Jaroslava Chmelíka a ti zasvěcenější znají Honzu Petráše také jako autora písniček pro děti a uznávaného textaře. A nesmíme zapomenout ani na autorovu prvotinu s názvem Osm přístavů věnovanou historii a současnosti litomyšlských hospod.Kmotrou nové knihy Záhadný kluk se stala předsedkyně Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.Křtu knihy v kavárně Mezzoforte na pražském Žižkově se kromě této dámy zúčastnili také herečka a zpěvačka Zuzana Stirská, členka divadla Semafor a vedoucí pěveckého sboru Gospel Time, autorův bratr Rudolf, který se rovněž věnuje hudební adivadelní tvorbě pro děti, Petra Kladivová z Lito-myšle, která s autorem spolupracuje na poli hudebním, ilustrátorka knihy Petra Charvátová či par-dubický perníkář pan Janoš, který se na vzniku knihy podílel finančně. Pozvání přijali další přátelé a známí. Litovat nemuseli součástí křtu a následné autogramiády bylo krátké vystoupení Zuzany Stirské ajejí dcery Wiki či Rudolfa Petráše, přítomné zaujal také dar od sponzora - stylově ve tvaru knihy a, jak jinak - zperníku.Autor knihy Záhadný kluk se sesvými čtenáři setkal osobně při autogramiádě v Pardubicích a v úterý také ve Faltysově knihkupectví v Litomyšli. “Knížku jsem věnoval našim mladším čtenářům, to proto, že bych rád, aby dnešní generace ‘puberťáků’ prožila něco vzrušujícího a nestyděla se za své city,” říká Honza Petráš a dodává: “Dnešní život je občas chaotický a složitý. Tento malý prázdninový románek je oázou krásna, ale i prvních vážných situací.”
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Honza je s dětmi během chvilky takový kamarád, že skoro okamžitě zapomenou na bojácnost a ostych.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one